Można otrzymać dofinansowanie na wynagrodzenie niani i zwrot kosztów pobytu w żłobku

wtorek, 19.02.2019 - 12:30

Mieszkańcy powiatu oławskiego i strzelińskiego mogą uzyskać dofinansowanie do wynagrodzenia niani lub zwrot kosztów pobytu dziecka w żłobku.

Projekt pt. „Aktywni rodzice z powiatów strzelińskiego i oławskiego”  skierowany jest do osób:
– zamieszkujących na terenie powiatu oławskiego lub strzelińskiego,
– sprawujących opiekę nad dzieckiem od ukończenia przez nie 20 tygodnia życia do 3 lat,
– niewykonujących pracy zawodowej ze względu na obowiązek opieki nad dzieckiem,
– chcących wrócić do zatrudnienia.

W ramach projektu:

• Osoby przebywające na urlopach macierzyńskim i rodzicielskim mogą uzyskać w ramach projektu zwrot poniesionych przez siebie kosztów opieki nad dzieckiem w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna – średnio 730,00zł / miesiąc
  • Osoby przebywające na wychowawczych oraz osoby niepracujące mogą uzyskać zwrot poniesionych przez siebie kosztów opieki nad dzieckiem sprawowanej przez nianię – do 2 246,69zł /miesiąc.

Wszystkie informacje o projekcie znajdują się na stronie www.aktywnirodzice.eu lub na profilu na Facebook www.facebook.com/projektaktywnirodzice.

Projekt pt. „Aktywni rodzice z powiatów strzelińskiego i oławskiego” realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 8 Rynek pracy, Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 przez FUNDACJĘ PRIMOHUMAN w partnerstwie z Centrum Doradztwa i Szkoleń „Europrojekt” Joanna Juszczyńska, Dorota Juszko Sp. Jawna.