• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Mimo pandemii tradycji stało się zadość

poniedziałek, 29.03.2021 - 09:47

Mieszkańcy naszej gminy przygotowali się na Niedzielę Palmową, zrobili piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Pochwalili się nam swoimi dziełami, za co im serdecznie dziękujemy.

– „W tym roku robimy palmę z pomysłów dzieci, kolorowe kwiatki, bukszpan i suszki zbierane przez cały rok. Mimo braku konkursu tradycji musi się stać zadość. „- poinformował nas Artur Piotrowski, mieszkaniec Jaczkowic i jednocześnie radny gminy Oława.

– „Palma zrobiona przez seniorki w dobie covidu” – pochwaliła się pani Krystyna Litwin z Klubu Seniora „Magnolia” przesyłając zdjęcie pięknej palmy.

-”A oto dzieło wspólne mamy i synów: Aleksandra i Igora. Palma mierzy 155 cm. Powstała z bazi, bukszpanu, suszonych kwiatów, traw, zbóż i lnu.” – pochwaliła się mieszkanka Gaci i zarazem radna gminy Oława Ewelina Kruk.

– „Namieszał covid strasznie w naszym życiu, ale nie zabrał nam tradycji poświęcenia palmy, która jest symbolem Zmartwychwstania Pańskiego oraz osób, które chcą ją podtrzymać” – piszą na swoim profilu panie z Koła Gospodyń Wiejskich GAĆaneczki

– „A to moje” – zdjęcie pięknych, własnoręcznie wykonanych palmy wielkanocnych przysłała nam jedna z mieszkanek naszej gminy – pani Beata.

Z całego serca dziękujemy Państwu za nadesłane zdjęcia! 🙂