Mimo pandemii tradycji stało się zadość
Mieszkańcy naszej gminy przygotowali się na Niedzielę Palmową, zrobili piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Pochwalili się nam swoimi dziełami, za co im serdecznie dziękujemy.
– „W tym roku robimy palmę z pomysłów dzieci, kolorowe kwiatki, bukszpan i suszki zbierane przez cały rok. Mimo braku konkursu tradycji musi się stać zadość. „- poinformował nas Artur Piotrowski, mieszkaniec Jaczkowic i jednocześnie radny gminy Oława.
– „Palma zrobiona przez seniorki w dobie covidu” – pochwaliła się pani Krystyna Litwin z Klubu Seniora „Magnolia” przesyłając zdjęcie pięknej palmy.
-”A oto dzieło wspólne mamy i synów: Aleksandra i Igora. Palma mierzy 155 cm. Powstała z bazi, bukszpanu, suszonych kwiatów, traw, zbóż i lnu.” – pochwaliła się mieszkanka Gaci i zarazem radna gminy Oława Ewelina Kruk.
– „Namieszał covid strasznie w naszym życiu, ale nie zabrał nam tradycji poświęcenia palmy, która jest symbolem Zmartwychwstania Pańskiego oraz osób, które chcą ją podtrzymać” – piszą na swoim profilu panie z Koła Gospodyń Wiejskich GAĆaneczki
– „A to moje” – zdjęcie pięknych, własnoręcznie wykonanych palmy wielkanocnych przysłała nam jedna z mieszkanek naszej gminy – pani Beata.
Z całego serca dziękujemy Państwu za nadesłane zdjęcia! 🙂
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12