Mieszkanka Niemila Małgorzata Biegańska – Mistrzynią Polski w Karate Olimpijskim
7 listopada br w Poznaniu zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców.
Małgorzata Biegańska, mieszkanka gminy Oława, a dokładnie Niemila, startowała w kategorii wiekowej Junior w konkurencji kumite (walka), w kategorii wagowej – 48 kg. Małgosia podczas rywalizacji pokonała wszystkie swoje przeciwniczki zajmując pierwsze miejsce na podium, a tym samym zdobywając złoty medal. Gratulujemy!
Małgosia trenuje na co dzień pod okiem Instruktora Przemysława Biegańskiego, który prywatnie jest tatą zawodniczki, w barwach klubu BUDOKAN WROCŁAW. Sekcje klubu znajdują się na terenie rejonu oławskiego: w Bystrzycy, Minkowicach Oławskich i Radwanicach.
Małgorzata Biegańska i jej tato Przemysław reprezentują także gminne siechnickie stowarzyszenie sportowe KOLIBER.
Przemysław Biegański
fot. archiwum klubu