Międzyszkolny Mundial Przyjaźni w Chwalibożycach
Jak co roku, w czerwcu, w Szkole Podstawowej w Chwalibożycach odbył się Międzyszkolny Mundial Przyjaźni pt. "Ruch wybieramy, po używki nie sięgamy", w którym to uczniowie szkół z Osieku i Chwalibożyc zagrali wspólny mecz piłki nożnej.
Wszyscy uczniowie reprezentowali świetny poziom gry i zaangażowanie. Każdy z uczestników dostał złoty medal, który jest symbolem podjęcia walki, zdrowej i sprawiedliwej rywalizacji, a także wyraża to, że nie zawsze musi być 'Wygrany i Pokonany’. Celem meczu była wspólna zabawa, przyjazna atmosfera i integracja uczniów obu szkół.
Najlepsi bramkarze: Przemysław Szymański SP Chwalibożyce/ Hubert Boczula SP Osiek
Najlepsi zawodnicy: Jakub Kowalski SP Chwalibożyce / Michał Zimny SP Osiek
Nagrody i poczęstunek sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w gminie Oława.
tekst i zdjęcia – SP Chwalibożyce