Marzena Jałoszyńska wygrała wybory uzupełniające do Rady Gminy Oława

poniedziałek, 30.08.2021 - 09:24

Pani Marzena Jałoszyńska, obecnie sołtys Niemila, zgłoszona przez KWW Nasza Gminy Oława uzyskała 140 głosów, na jej kontrkandydata Dariusza Rudnickiego zgłoszonego przez KW M-G LZS w Oławie oddano 87 głosów.

W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Oława, które odbyły się w ubiegłą niedzielę, tj. 29 sierpnia w Osieku wzięło udział 231 wyborców, którzy oddali 227 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 20,5 %.

Przypomnijmy, że konieczność wyznaczenia wyborów uzupełniających do Rady Gminy Oława z  obwodu: Chwalibożyce, Osiek i Niemil powstała na skutek zrzeczenia się mandatu radnej przez Sylwię Kościelak. Ustanie pełnienia funkcji, zostało ustalone zgodnie z Postanowieniem nr 41/2021 Komisarza Wyborczego we Wrocławiu z dniem 28 maja br.

Protokół z wyborów kliknij tutaj