Marcinkowice zwyciężyły w XXXIII Turnieju Rad Sołeckich
II miejsce wywalczyła Bystrzyca, III - Osiek, IV - Gać, V - Godzikowice, VI -Drzemlikowice. Gratulujemy!
W rywalizacji brały udział 22 drużyny reprezentujące sołectwa naszej gminy. Wśród konkurencji: turniej badmintona, strzelanie z łuku, rzuty woreczkiem do celu, rzut piłką lekarską, wyścig rydwanów, tor przeszkód, kręgle, bieg na trzech nogach oraz budzące najwięcej emocji – konkurs przeciągania liny mężczyzn.
Turniej uroczyście otworzyli: nowo wybrany wójt Artur Piotrowski oraz ustępujący p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny Mariusz Michałowski – przewodniczący Rady Gminy Oława.
Podczas zmagań sportowych mogliśmy nabyć wypieki od Koła Gospodyń Wiejskich Marcistanki oraz w ramach równolegle odbywającego się Pikniku z produktem polskim zakupić m.in. domowy chleb od pań z KGW ze Ścinawy. Przeprowadzono również konkurs Bitwa Regionów, o którym napiszemy w osobnym artykule.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczną obecność, zdrową rywalizację i moc pozytywnej energii.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12