• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Marcinkowice zwyciężyły w XXXIII Turnieju Rad Sołeckich

wtorek, 05.07.2022 - 08:30

II miejsce wywalczyła Bystrzyca, III - Osiek, IV - Gać, V - Godzikowice, VI -Drzemlikowice. Gratulujemy!

W rywalizacji brały udział 22 drużyny reprezentujące sołectwa naszej gminy. Wśród konkurencji: turniej badmintona, strzelanie z łuku,  rzuty woreczkiem do celu, rzut piłką  lekarską, wyścig rydwanów, tor przeszkód, kręgle, bieg na trzech nogach oraz budzące najwięcej emocji – konkurs przeciągania liny mężczyzn.

Turniej uroczyście otworzyli: nowo wybrany wójt Artur Piotrowski oraz ustępujący p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny Mariusz Michałowski – przewodniczący Rady Gminy Oława.

Podczas zmagań sportowych mogliśmy nabyć wypieki od Koła Gospodyń Wiejskich Marcistanki oraz w ramach równolegle odbywającego się Pikniku z produktem polskim zakupić m.in. domowy chleb od pań z KGW ze Ścinawy.  Przeprowadzono również konkurs Bitwa Regionów, o którym napiszemy w osobnym artykule.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczną obecność, zdrową rywalizację i moc pozytywnej energii.