• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Marcinki z sukcesem na “Biskupickim Złotym Kłosie”

poniedziałek, 24.06.2024 - 09:19

Niedziela, 16 czerwca, tuż przed wakacjami była dla grupy „Marcinki” pracowita, ale też bardzo owocna. Dzieci podczas wstępnych eliminacji zakwalifikowały się do udziału w przeglądzie pieśni i tańca „Biskupicki Złoty Kłos”

W rozgrywkach brało udział 19 zespołów z różnych stron Dolnego Śląska, które zaprezentowały elementy kultury naszego województwa. Młodzi uczestnicy Marcinków pod kierunkiem choreografa Dariusza Karpia, muzyka Mateusza Kwapienia oraz opiekuna grupy Agnieszki Machowskiej tworzyli najmłodszą grupę spośród występujących. Zaprezentowali wspaniałe widowisko z nowymi figurami tanecznymi i krokami tańców dolnośląskich. Efektem ich zaangażowania było przyznanie I zaszczytnego miejsca przez jury Izby Rolniczej. Był to spory wyczyn, ale też ogromna radość i duma dla zespołu. Tancerzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
A.M.
fot. archiwum zespołu