Marcinki na Wrocławskim Festiwalu Tańca

środa, 17.04.2019 - 10:06

6 kwietnia odbył się XVII Wrocławski Festiwal Tańca „Galop 2019”, w którym udział wzięły zespoły taneczne reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazjalne województwa dolnośląskiego.

Celem imprezy było rozbudzanie zainteresowania tańcem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa dolnośląskiego, kultywowanie tradycji różnych regionów Polski oraz prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego szkolnych zespołów tanecznych. Reprezentantem naszego powiatu był dziecięcy zespół ludowy Marcinki, który został przygotowany przez opiekuna grupy Agnieszkę Machowską, choreograf Inezę Marszałek i muzyka Mateusza Kwapienia. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przedstawili wiązankę tańców śląskich, za co zostali zakwalifikowani do listy laureatów. Szczegółowe wyniki wraz ze zdobytymi  miejscami zostaną ogłoszone w maju.

tekst i zdjęcia – Dziecięcy Zespół Ludowy “Marcinki”