Mamy nowe koło gospodyń wiejskich – Oleśniczanki
2 stycznia br. do rejestru ARiMR zostało wpisane KGW Oleśniczanki. Obecnie w kole w Oleśnicy Małej zadeklarowanych jest 30 pań, które chętnie uczestniczą w spotkaniach.
-„W okresie zimowym spotykamy się co środę na świetlicy wiejskiej. Dzięki uprzejmości Wójta Artura Piotrowskiego, który powierzył nam świetlicę do użytkowania w ramach działalności KGW. Na spotkaniach, które również pełnią funkcję integracyjną jest bardzo wesoło. Na każdym spotkaniu robimy coś kreatywnego. Szyłyśmy tulipany, robiłyśmy ptaszki z włóczki, szyłyśmy kurki oraz króliczki z materiału. W planach mamy ozdoby wielkanocne, prototypy zostały przygotowane, więc na kolejnych spotkaniach powstaną ozdobne jajka oraz wianki na drzwi.” – informuje pani Monika Matuszewicz. Na chwilę obecną wykonywane prace pokrywają z prywatnych funduszy, ale mają nadzieję, ze uda się pozyskać środki na działalność z innych źródeł. A pomysłów jest wiele -„Dzięki dodatkowym funduszom będziemy mogły zorganizować jakieś fajne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców. Chciałybyśmy rozwinąć się również kulinarnie, niestety na chwilę obecną układ oraz wyposażenie kuchni nie sprzyja wspólnemu gotowaniu.” Ale panie dały radę, w tłusty czwartek smażył faworki dla dzieci przebywające na świetlicy w ramach ferii zimowych. -„W Planach mamy pomoc przy organizacji imprez wioskowych takich jak dzień kobiet i mężczyzn, dzień Rodziny, dożynki oraz Mikołajki. Chciałybyśmy wprowadzić kilka tradycyjnych spotkań, które zapiszą się w historię naszej pięknej miejscowości jaką jest Oleśnica Mała. Jesteśmy pełne nowych pomysłów i chętnie uczymy się nowych rzeczy.”
Fot. archiwum KGW Oleśnica Mała
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12