Lubisz taniec i śpiew? – Wstąp w szeregi Porębioka

piątek, 23.09.2022 - 12:37

Zatańcz Porębioka! Najpopularniejszym regionalnym tańcem Dolnego Śląska jest Porębiok. Taką samą nazwę nosi jedyny w powiecie oławskim zespół pieśni i tańca, który właśnie ogłasza nabór dla nowych osób.

Masz więcej niż 30 lat? Lubisz rytm? Chcesz weselić się nie tylko od święta, ale regularnie (raz w tygodniu) przynajmniej przez 2 godziny? Otwarte na nowe relacje osoby, poruszające się w rytmie taktów wykonywanych pod Twoje nogi przez znakomitych muzyków naszej kapeli, czekają na Ciebie. Przyjdź na próbę!

Taniec i śpiew poznasz lepiej, a dobre emocje z pewnością otrzymasz. Czekamy na Ciebie w każdą środę, w godz.  18-20, w Filii nr 2 Centrum Sztuki , czyli w Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 27 (sala widowiskowa).

Kontakt:

Kazimiera Pajda: 661-445-984, Referat kultury Urzędu Gminy Oława: 71 381-22-03

O zespole:

Zespół ludowy pieśni i tańca został założony w 1977 r. z inicjatywy S.H.R. Polwica, a od 1985 przeszedł pod opiekę Urzędu Gminy Oława i to wówczas przyjął nazwę “Porębiok”. W ciągu wielu lat aktywnej działalności zespół koncertował w kraju i za granica m. in. w Niemczech, w Czechach, na Litwie, Ukrainie a także w Rzymie dla ojca Świętego Jana Pawła II prezentując polski folklor w oryginalnych regionalnych strojach. W swoim repertuarze zespół posiada tańce i pieśni Dolnego i Górnego Śląska, Rzeszowa, Beskidu oraz tańce lubelskie. “Porębiok” bierze udział w licznych przeglądach i konkursach zespołów ludowych. Zajmował czołowe miejsca w Jeleniej Górze I i III, kilkakrotnie w Lubinie 2013, 2015, a 2018 I miejsce oraz nagrodę publiczności. Występował podczas Targów Agroturystycznych w Złotowie, dwukrotnie w Dożynkach Prezydenckich w Spale, Operze Wrocławskiej a także lokalnie na festynach, dożynkach, w tym Dożynkach Gminy Oława, dniach seniora i imprezach charytatywnych.

Obecnie zespołem kieruje Kazimiera i Sebastian Pajda, choreografem jest Dariusz Karp.

Więcej informacji na stronie w zakładce: Kultura/Zespołu ludowe i artystyczne/Porębiok kliknij tutaj