• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Laboratoria Przyszłości w SP Marcinkowice

wtorek, 20.12.2022 - 09:31

Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości, inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Marcinkowiccka placówka otrzymała nowoczesny sprzęt, który już od września uatrakcyjnia zajęcia i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko w ramach  obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także na zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań i innych formach rozwijania umiejętności.

Nauczyciele chętnie wykorzystują zakupione pomoce podczas swoich zajęć, a uczniowie dzięki nim mogą samodzielnie eksperymentować i zdobywać praktyczne umiejętności.

Na początku grudnia w szkole odbyły się pierwsze z serii popołudniowych warsztatów, na których zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu.

Zainteresowanie uczniów było ogromne.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z warsztatów: https://www.canva.com/design/DAFUxFPcfmU/DJDeMeeXMOp2Zh6j3bx2cQ/watch?utm_content=DAFUxFPcfmU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink