Który wieniec dożynkowy będzie reprezentował powiat oławski na Dożynkach Wojewódzkich?

poniedziałek, 20.08.2018 - 12:00

Sołtysi, rady sołeckie, twórcy wieńców dożynkowych - prosimy o zapoznanie się z regulaminem "Konkursu Wieńca Dożynkowego". Poznajcie kryteria, które będą brane pod uwagę przy wyborze reprezentanta naszego powiatu na Dożynkach Wojewódzkich w Gryfowie.

Z treścią regulaminy zapoznacie się Państwo klikając tutaj

Przypomnijmy, że podczas tegorocznych dożynek, które odbędą się 25 sierpnia w Gaci, oprócz konkursu gminnego na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, wieńce będą oceniane dodatkowo przez komisję powiatową. Konkurs powiatowy wyłoni reprezentanta powiatu na Dożynki Wojewódzkie w Gryfowie, które odbędą się tydzień później – 2 września br. W konkursie biorą udział wieńce ze wszystkich gmin powiatu oławskiego. Oba konkursy: gminny i powiatowy są niezależne od siebie, wyniki gminnego konkursu, nie mają wpływu na rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym.

Przypominamy, że komisja powiatowa będzie brała pod uwagę wieńce – korony, których wysokość nie może przekroczyć 180 cm wysokości i 150 cm szerokości. W tym roku organizatorzy będą brali pod uwagę nawiązanie do wątku niepodległościowego. Wygrany wieniec, będzie reprezentował województwo dolnośląskie na Dożynkach Prezydenckich. Więcej informacji w regulaminie powyżej.