• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Konkurs “Mała, Wielka Ojczyzna”

poniedziałek, 26.02.2018 - 09:45

21 lutego br. w Gminnej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Oławie odbył się po raz pierwszy konkurs wiedzy o Polsce dla klas III szkół podstawowych pod hasłem „Mała, Wielka Ojczyzna”. To jedno z działań propagujących postawy patriotyczne i obywatelskie wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej na terenie Gminy Oława.

Oprócz uczniów ze szkoły podstawowej w Oławie, w konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy z: Bystrzycy, Chwalibożyc, Drzemlikowic, Marcinkowic, Gaci, Osieku i Ścinawy Polskiej.

Konkurs składał się z dwóch etapów – drużynowego i indywidualnego. W etapie drużynowym startowały dwuosobowe drużyny – reprezentacje szkół. Uczniowie odpowiadali na pytania prezentowane w pokazie multimedialnym. W etapie indywidualnym startujący odpowiadali pisemnie na pytania zawarte w przygotowanych pakietach testowych.
Komisja konkursowa wyłoniona spośród nauczycieli będących opiekunami uczniów z poszczególnych szkół oceniła wyniki obu etapów konkursu.

Etap drużynowy wygrali uczniowie w kolejności z:
1m. – Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie: Kalina Bartoszek i Jędrzej Marciszewski.
2m. – Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach: Franciszek Jakubas i Mateusz Piwiński.
3 m. – Szkoły Podstawowej w Bystrzycy: Hanna Gałęza i Hubert Surdel.

Etap indywidualny wygrali uczniowie:
1m. – Franciszek Jakubas – z Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach.
2m. – Kalina Bartoszek – z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie.
3m. – Mateusz Piwiński – z Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z Gminnej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Oławie panie: Ewelinę Borecką, Iwonę Składnik i Adelę Pelc. Konkurs na stałe wpisze się w harmonogram konkursów gminnych, dlatego na drugą edycję zapraszamy już w listopadzie 2018 roku w ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości.

Tekst  – GSP w Oławie
Zdjęcia – Ewelina Borecka i Agnieszka Chmiel