Koło Gospodyń Wiejskich ze Ścinawy – dziękujemy!

15 czerwca delegacja Pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Ścinawy: przewodnicząca Zofia Bazan i Danuta Kaczorowska, odwiedziła nasz Urząd, by wręczyć pełniącemu obowiązki wójta gminy Oława Henrykowi Kuriacie podziękowanie za wsparcie organizacji wyjazdu na finał wojewódzki Festiwalu KGW „Polska od Kuchni”. Impreza odbyła się w ubiegłą sobotę, 12 czerwca na Zamku Czocha. Z okazji wizyty Pań, p.o. wójta miał okazje ponownie podziękować mieszkankom naszej gminy, tym razem osobiście, za piękne i godne reprezentowanie i promowanie Gminy Oława, oraz swojej małej ojczyzny - Ścinawy.

Przypomnijmy, że Panie z KGW Ścinawa wywalczyły I miejsce podczas półfinału Festiwalu KGW w konkurencji „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa”, a także III miejsca: w konkurencji „Mis Wdzięku” i w konkursie kulinarnym.  Jeszcze raz gratulujemy.

– Myślę, że udział nasz i odpowiednie miejsca w rywalizacji jest promocją naszej małej społeczności wiejskiej oraz gminy Oława i jest się czym pochwalić. – stwierdziła Pani Danuta Kaczorowska, która zaangażowała się w zgłoszenie KGW Ścinawa do konkursu. Zgadzamy się z Panią Danutą, zajęte miejsca w konkursie potwierdzają, że nasze Panie mają wiele do zaoferowania, są twórcze, ambitne, pełne pasji i pomysłów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest  pielęgnowanie lokalnej kultury i tradycji. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z imprezy, które pochodzą ze strony organizatora: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wojewodztwo-dolnoslaskie-s6058-n395