• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Kolejne laptopy dla uczniów

środa, 14.10.2020 - 14:41

Na zakończenie dzisiejszego spotkania z dyrektorami szkół, związanego z Dniem Edukacji Narodowej, zastępca wójta gminy Tomasz Oleksyn przekazał laptopy dla gminnych szkół. Laptopy zostały zakupione ze środków z programu „Zdalna Szkoła”.

Gmina Oława zakupiła kolejne laptopy dla uczniów i nauczycieli. 41 laptopów o wartości 70 tys. zł. pochodzą z Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach programu „Zdalna szkoła”. Stosowny wniosek gmina złożyła w maju br.

Ale to nie wszystko, 3 września gmina złożyła jeszcze jeden wniosek na kwotę około 75 tys. zł. o dofinansowanie zakupu kolejnych 32 laptopów z programu „Zdalna szkoła+”. 15 września zapadła decyzja o przyznaniu środków, obecnie gmina czeka na ich przekazanie.

Przypomnijmy, że już w kwietniu br. gmina Oława postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom uczniów i ze swojego budżetu zakupiła za kwotę 40 tys. zł 50 laptopów, które zostały wypożyczone dla uczniów do zdalnej nauki.