Kolejne laptopy dla uczniów
Na zakończenie dzisiejszego spotkania z dyrektorami szkół, związanego z Dniem Edukacji Narodowej, zastępca wójta gminy Tomasz Oleksyn przekazał laptopy dla gminnych szkół. Laptopy zostały zakupione ze środków z programu „Zdalna Szkoła”.
Gmina Oława zakupiła kolejne laptopy dla uczniów i nauczycieli. 41 laptopów o wartości 70 tys. zł. pochodzą z Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach programu „Zdalna szkoła”. Stosowny wniosek gmina złożyła w maju br.
Ale to nie wszystko, 3 września gmina złożyła jeszcze jeden wniosek na kwotę około 75 tys. zł. o dofinansowanie zakupu kolejnych 32 laptopów z programu „Zdalna szkoła+”. 15 września zapadła decyzja o przyznaniu środków, obecnie gmina czeka na ich przekazanie.
Przypomnijmy, że już w kwietniu br. gmina Oława postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom uczniów i ze swojego budżetu zakupiła za kwotę 40 tys. zł 50 laptopów, które zostały wypożyczone dla uczniów do zdalnej nauki.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12