Katarzyna Krzywoń – odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej
24 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach - Katarzyna Krzywoń, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Tę prestiżową nagrodę w imieniu Ministra Edukacji i Nauki wręczył Dolnośląski Kurator Oświaty - Roman Kowalczyk.
W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele lokalnych władz: p.o. wójta gminy Oława – Henryk Kuriata oraz dyrektor GZO – Stanisław Górka.
Dyrektor Szkoły Jadwiga Falkowska zapoznała wszystkich zgromadzonych z bogatym dorobkiem zawodowym nagrodzonej nauczycielki. To właśnie ona była pomysłodawczynią i założycielką dziecięcego zespołu ludowego Marcinki, który jednocześnie prowadziła przez wiele lat, to również jej zawdzięczamy cykliczną imprezę sportową odbywającą się rokrocznie 11 listopad, czyli uliczny bieg niepodległości „Bieg Marcina”. Podczas swej pracy zawodowej podejmowała wiele działań wykraczających poza obowiązki nauczycielskie, min. prowadziła szkolne koło PTTK, gromadę zuchową, koło teatralne, organizowała konkursy wiedzy o Polsce, wspólnie z jedną ze swoich klas została zaproszona przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do Warszawy na spotkanie z Pierwszą Damą, była organizatorką wielu zbiórek charytatywnych. Jej zaangażowanie w pracę i oddanie dzieciom budzi prawdziwy podziw.
Uroczystość miała piękną oprawę i wywołała wiele wzruszeń zarówno u odznaczonej jak i zgromadzonych na uroczystości uczniów, nauczycieli, rodziców i gości.
tekst i zdjęcia – SP Marcinkowice