Już jutro – Dożynki Gminne

piątek, 20.08.2021 - 11:07

W sobotę, 28 sierpnia, w Siedlcach odbędzie się najważniejsze święto Gminy Oława - Dożynki Gminy Oława

Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 14:00, mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie korowodem dożynkowym przejdziemy na boisko sportowe, gdzie zostaną poświęcone wieńce dożynkowe, a na plenerowej scenie będą miały miejsce okoliczne przemówienia, podziękowania. Rozstrzygniemy także konkurs na “Najładniejszy wieniec dożynkowy gminy Oława” – znając zdolności artystyczne naszych twórców, będzie co podziwiać. Zadbaliśmy także o atrakcje dla dzieci, będą dmuchańce i animacje. Na dożynkowej scenie zobaczymy lokalne zespołu: Zespół Pieśni i Tańca “Porębiok” oraz Klub Seniora “Kalina”. O 17.00 scena będzie należała do zespołu: Masters, a o 19:00 do Power Boy. Po koncertach zaplanowaliśmy zabawę taneczną. Zapraszamy serdecznie.

Piękna tradycja tworzenia wieńców dożynkowych cieszy się nadal w naszej gminie dużą popularnością. Co roku oglądamy przepiękne, barwne, często okazała wieńce. Jak będzie w tym roku? Znając zdolności artystyczne naszych twórców, będzie co podziwiać. Zapraszamy na dożynki.

Podczas tegorocznych dożynek nie mogło zabraknąć występów naszych lokalnych zespołów. Na scenie zobaczymy Zespół Pieśni i Tańca “Porębiok” oraz Klub Seniora “Kalina”. Zapraszamy!