Już jutro nastąpi uroczyste przekazanie remizy druhom z OSP Sobocisko
Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP o godzinie 14:00. Czterdzieści minut później, przed remizą, odbędzie się cześć oficjalna, na której zostanie ona przekazana we władanie sobociskim druhom.
Rozbudowana i wyremontowana remiza, to nie jedyny powód do radości druhów. Podczas piątkowej uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Oławie przekaże im samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz 010R GCBA 5/24.
Jutrzejsze spotkanie to znakomita okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Srebrnym medalem „Za zasługi Dla Pożarnictwa” zostanie odznaczony prezes OSP Sobocisko – druh Łukasz Ostropolski. Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Oławie nadało również odznaki: „Za wysługę lat”.
Po zakończeniu części oficjalnej, do godziny 18:00 będzie można zwiedzić rozbudowaną remizę OSP Sobocisko. W godzinach 16:00 – 19:00 grupa Seledynek przeprowadzi animacje i zabawy dla dzieci z nagrodami. Będzie grill i oczywiście nie może zabraknąć strażackiej grochówki. Zapraszamy!
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12