• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Już jutro nastąpi uroczyste przekazanie remizy druhom z OSP Sobocisko

czwartek, 30.09.2021 - 09:41

Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP o godzinie 14:00. Czterdzieści minut później, przed remizą, odbędzie się cześć oficjalna, na której zostanie ona przekazana we władanie sobociskim druhom.

Rozbudowana i wyremontowana remiza, to nie jedyny powód do radości druhów. Podczas piątkowej uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Oławie przekaże im samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz 010R GCBA 5/24.

Jutrzejsze spotkanie to znakomita okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Srebrnym medalem „Za zasługi Dla Pożarnictwa” zostanie odznaczony prezes OSP Sobocisko – druh Łukasz Ostropolski. Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Oławie nadało również odznaki: „Za wysługę lat”.

Po zakończeniu części oficjalnej, do godziny 18:00 będzie można zwiedzić rozbudowaną remizę OSP Sobocisko. W godzinach 16:00 – 19:00 grupa Seledynek przeprowadzi animacje i zabawy dla dzieci z nagrodami. Będzie grill i oczywiście nie może zabraknąć strażackiej grochówki. Zapraszamy!