• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Jednostka OSP Owczary wkrótce będzie miała nowy samochód

piątek, 06.07.2018 - 14:46

Już niedługo owczarscy druhowie będą mieli do dyspozycji nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na 4x4 wraz z wyposażeniem do ograniczenia stref skażeń chemiczno-ekologicznych.

Dzisiaj na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Oława zostało opublikowane postępowanie przetargowe na zakup samochodu (kliknij tutaj), dokładną jego wartość poznamy po wyłonieniu wykonawcy. Przewidywany termin dostawy samochodu to październik br.

Środki finansowe na zakup samochodu pochodzą z kilku źródeł: z budżetu gminy Oława, Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska. Gmina Oława stara się o pozyskanie dodatkowych środków z jeszcze jednego źródła – Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jednostka OSP Owczary jest jedną z trzech jednostek OSP z gminy Oława która jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe dwie jednostki, tj. z Bystrzycy i Siedlec posiadają na swoim wyposażeniu podobnej klasy samochody ratowniczo-gaśnicze, które również były zakupione przy wsparciu finansowym z kilku źródeł, w tym gminy Oława.

Czytaj podobne – Sprzęt ratowniczy i medyczny przekazany gminnym jednostkom OSP – kliknij tutaj

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.