• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Jednostka OSP Owczary wkrótce będzie miała nowy samochód

piątek, 06.07.2018 - 14:46

Już niedługo owczarscy druhowie będą mieli do dyspozycji nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na 4x4 wraz z wyposażeniem do ograniczenia stref skażeń chemiczno-ekologicznych.

Dzisiaj na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Oława zostało opublikowane postępowanie przetargowe na zakup samochodu (kliknij tutaj), dokładną jego wartość poznamy po wyłonieniu wykonawcy. Przewidywany termin dostawy samochodu to październik br.

Środki finansowe na zakup samochodu pochodzą z kilku źródeł: z budżetu gminy Oława, Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska. Gmina Oława stara się o pozyskanie dodatkowych środków z jeszcze jednego źródła – Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jednostka OSP Owczary jest jedną z trzech jednostek OSP z gminy Oława która jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe dwie jednostki, tj. z Bystrzycy i Siedlec posiadają na swoim wyposażeniu podobnej klasy samochody ratowniczo-gaśnicze, które również były zakupione przy wsparciu finansowym z kilku źródeł, w tym gminy Oława.

Czytaj podobne – Sprzęt ratowniczy i medyczny przekazany gminnym jednostkom OSP – kliknij tutaj