• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Jankowice uroczyście otworzyły „Alejkę Szczęścia”

piątek, 14.06.2019 - 09:54

8 czerwca w Jankowicach odbył się piknik rodzinny, podczas którego uroczyście otworzono „Alejkę Szczęścia”.

Organizatorzy pikniku zadbali o atrakcje dla najmłodszych mieszkańców, były zamki dmuchane, animacje, zawody sportowe, bańki mydlane i wiele innych.

Mieszkańcy Jankowic na „Alejkę Szczęścia” pozyskali granty z Fundacji Orlen i Fundacji Santander na zakup ponad 80 drzewek – głównie wiśni i klonów ozdobnych. Każde z drzewek zostało oznakowane tabliczką z imieniem dziecka. Najmłodsi mieszkańcy Jankowic pomagali dorosłym w nasadzeniu, a także zostali zobowiązani do opieki na rośliną. Więcej informacji – czytaj tutaj

Z otrzymanego dofinansowania zakupiono także bramę wejściową i sfinansowany piknik rodzinny.

zdjęcia – archiwum sołectwa Jankowice