IX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bystrzycy za nami

poniedziałek, 30.01.2023 - 18:41

Jeszcze tylu artystów świetlica wiejska w Bystrzycy nie gościła. A to za sprawą IX Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w ubiegły piątek, 27 stycznia. W świątecznej scenerii, w pięknych barwnych strojach, swoje talenty wokalne i muzyczne prezentowali soliści i zespoły ze szkół gminy Oława. Organizatorami wydarzenia była Gmina Oława i pani Dorota Semenowicz ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.

Komisja konkursowa w składzie: wójt Artur Piotrowski, Anna Markowska oraz Lidia Błażków stanęła przed nie lada wyzwaniem. Ocenianie udanych występów młodych artystów nie było łatwe. Ostatecznie po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców:

Kategoria – zespoły:

I m – SP Gać (zespół klas 1-3) i Zespół „Słoneczniki” z SP Bystrzyca
II m – SP Marcinkowice i Schola „Milusińscy Pana” z Bystrzycy
III m – Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie (klasa IIa) i Zespół wokalno-taneczny z Osieka

Kategoria – soliści:
I m – Weronika Turzańska z SP Drzemlikowice i Maja Kędziora z SP Bystrzyca.
II m – Julia Polańska z SP Drzemlikowice i Łucja Bronowicka z SP Bystrzyca
III m – Cezary Błaszczyszyn z SP Osiek i Hanna Surdel z SP Bystrzyca

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.