• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Oława w sprawie zasad zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy Oława za 2025 rok

poniedziałek, 18.05.2026 - 13:13

Raport o stanie gminy wraz z formularzami zgłoszenia udziału w debacie nad Raportem zostały opublikowane w BIP kliknij tutaj 

Wójt co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Gminy raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim.

Rada Gminy Oława rozpatrzy raport podczas sesji w dniu 24 czerwca 2026 r., na której podjęta zostanie uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Wójtowi.

W debacie nad raportem mogą zabierać głos mieszkańcy gminy Oława. Mieszkaniec, który chciałby wziąć udział w debacie, zobowiązany jest do złożenia do Przewodniczącego Rady Gminy Oława pisemnego zgłoszenia, popartego podpisami co najmniej 20 mieszkańców gminy Oława.

Zgłoszenie mieszkańca do udziału w debacie powinno zawierać imię i nazwisko mieszkańca zgłaszającego udział w debacie, adres zamieszkania i podpis mieszkańca, listę poparcia zawierającą imiona i nazwiska mieszkańców udzielających poparcia wraz z ich podpisami.

Zgłoszenia będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Oława, Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, w terminie do dnia 23 czerwca 2026r. do godz. 15.30.

W debacie nad raportem o stanie gminy może wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców, chyba że Rada Gminy Oława postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Gminy Oława zgłoszenia.

Brak mieszkańców biorących udział w debacie nad raportem nie stanowi przeszkody do dalszego procedowania nad raportem.

Raport o stanie Gminy Oława dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej.