• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Iga Wołodko i i Artur Antonowicz zwycięzcami konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

piątek, 17.03.2023 - 14:28

Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbył się etap gminny konkursu Młodzież zapobiega pożarom. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: młodszej (do VI klasy) i starszej (klasy: V-VIII).

Po uroczystym otwarciu przez wójta gminy Oława Artura Piotrowskiego i sekretarz gminy Helenę Masło, uczniowie rozpoczęli rywalizację od pisemnego testu. Liczba zdobytych punktów, pozwoliła wyłonić po pięciu finalistów, którzy odpowiadali przed komisją konkursową na wylosowane zestawy pytań. O zwycięstwie w konkursie decydowała liczba zdobytych punktów w części ustnej.

W grupie młodszej I miejsce wywalczyła Iga Wołodko z GSP w Oławie,  II m. zajęła Wiktoria Siedlik z SP Chwalibozyce, zaś III m – Karol Marszałkowski z SP Drzemlikowice.

W grupie starszej zwycięstwo odniósł Artur Antonowicz z GSP w Oławie, II – Przemysław Ring z SP Osiek, III – Antoni Lewandowski z SP Drzemlikowice.

Do etapu powiatowego, zakwalifikowali się zdobywcy wszystkich pierwszych trzech miejsc. Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap powiatowy!

Organizatorem konkursu był Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oławie. Komisji konkursowej przewodził naczelnik Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno-Rozpoznawczych PSP w Oławie kpt. Michał Wójtowicz. Pozostali członkowie komisji: mł. asp. Marcin Opoń, st. asp. w stanie spoczynku Stanisława Socha oraz komendant gminny OSP Tadeusz Frysztak. W spotkaniu uczestniczyli również prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oławie Jerzy Łabowski oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Mariusz Madejski.