• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

I Gminna Spartakiada klas I-III

poniedziałek, 10.06.2024 - 09:32

6 czerwca 2024 r. odbyła się długo wyczekiwana impreza sportowa – I Gminna Spartakiada dla uczniów z klas I-III pod hasłem „WIWAT RUCH - W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH ”, którego gospodarzem i pomysłodawcą był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gaci.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gaci Ewelina Domaracka, życząc uczestnikom sukcesów sportowych w duchu fair play i zachęcając do aktywności fizycznej.

W tym sportowym święcie uczestniczyli uczniowie z prawie wszystkich szkół z gminy Oława. Po obejrzeniu energetycznego tańca wykonanego przez szkolną grupę teatralno-muzyczną i aktywnej rozgrzewce poprowadzonej przez utyłowanego zawodnika, trenera judo Dominika Przywarę, przyszedł czas na rozgrywki sportowe.

W pierwszej części uczniowie zanim przystąpili do wyścigów rzędów, musieli zaprezentować jury krótki program artystyczny wraz z hasłem zachęcającym do aktywności fizycznej. W kolejnej części miał miejsce wielobój, w którym każda drużyna miała do zaliczenia aż 8 stacji o intrygujących nazwach min. chomiki, strongman, zręczny kelner czy przeprawa przez rzekę. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i aktywnie uczestniczyli w zmaganiach turniejowych. Dzieci wykonywały zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem, natomiast czas wolny spędzały przy muzyce i grach wielkoformatowych przygotowanych przez gospodarzy na świeżym powietrzu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, zaproszeni goście, sędziowie, nauczyciele oraz rodzice wspólnie zatańczyli udowadniając, że sport łączy pokolenia, daje radość i wywołuje uśmiech na twarzy!

Klasyfikacja I Gminnej Spartakiady wyglądała następująco:

1 miejsce – Zespół Szkolno Przedszkolny w Gaci

2 miejsce – Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Bystrzycy

Na pozostałych miejscach uplasowały się Szkoła Podstawowa w Chwalibożycach, Szkoła Podstawowa w Osieku oraz Szkoła Podstawowa z Ścinawy Polskiej.

Nagrody w postaci pucharów oraz medali i słodkości wręczyli osobiście: wójt gminy Oława Artur Piotrowski, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Stanisław Górka oraz dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gaci Ewelina Domaracka.

Serdecznie gratulujemy uczniom wysokich osiągnięć sportowych, a nauczycielom solidnego przygotowania zawodników do tej sportowej imprezy. Dziękujemy także uczniom z klas starszych, którzy doskonale wcielili się rolę sędziów pomocniczych. Podziękowania kierujemy także do Gospodarstwa Sadowniczego Gać, które dostarczyło wszystkim uczestnikom pyszne jabłka z pobliskiego sadu!

Zapraszamy wszystkich ponownie za rok.
fot. archiwum ZSP Gać