Gminny Konkurs Wywiedzione ze Słowa i Piosenki Aktorskiej

środa, 29.03.2023 - 15:43

Wczoraj na scenie sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie uczniowie z gminnych szkół prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najlepiej, zdaniem komisji konkursowej recytowała Kornelia Pluta z ZSP w Gaci wiersz „Strasna Zaba” K.I.Gałczyńskiego. Pierwsze miejsce w kategorii piosenki aktorskiej zajęła natomiast Oliwia Tama z SP Osiek za wykonanie piosenki z repertuaru Sanach do słów Adama Mickiewicza „W Sztambuch”. Gratulujemy!

W kategorii recytacji II miejsce zajęła Hanna Nowak z SP Osiek, III – Hanna Surdel z SP Bystrzyca, wyróżnienie otrzymał Adrian Stadnicki z ZSP w Gaci.

Za wykonanie piosenki aktorskiej komisja konkursowa przyznała II miejsce Jadwidze Przybyło z GSP w Oławie, III Damianowi Liszce z SP Marcinkowice. Przyznano również wyróżnienie dla Zofii Kownackiej z SP Gać.

Komisja konkursowa w składzie: sekretarz gminy Oława Helena Masło, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrzycy Małgorzata Teuchmann, Kamila Bakalarczyk-Kruk, Dominika Bator-Wróbel; stanęła przed nie lada wyzwaniem. Wszystkie występy młodych artystów były udane, ciekawe i oryginalne. Zgadzamy się z komisją konkursową, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, pokonali tremę, swoje słabości i co najważniejsze pielęgnowanie swoich pasji sprawia im radość. Gratulujemy!

Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gaci.