• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Gminny Konkurs Informatyczno -Matematyczny „Mat -Myszka”

poniedziałek, 29.05.2023 - 11:38

Już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbył się Gminny Konkurs Informatyczno -Matematyczny „Mat -Myszka” przeznaczony dla uczniów klas trzecich.

18 maja 2023 roku przyjechali do nas przedstawiciele z pięciu szkół naszej Gminy. Konkurs w tym roku przebiegał w  dwóch etapach. Pierwszy etap to wcześniejsze wykonanie pracy w programie Scratch: krótka animacja z trzema duszkami. Drugi etap odbywał się stacjonarnie. Miał on formę ośmiu stacji, na których uczniowie bawiąc się kodowali, rozwiązywali matematyczną krzyżówkę, pokonywali trasę robotem Jimu, nazywali elementy zestawu komputerowego itp.

Po wykonaniu zadań uczniowie mogli pobawić się interaktywnym dywanem i poczęstować czymś słodkim.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty pana Stanisława Górki oraz dyrektora szkoły pani Jadwigi Falkowskiej. Nikt  z uczestników nie wrócił do domu bez drobnego upominku.

I miejsce zajął: Jakub Trościaniec z GSP Oława

II miejsce zajął Miłosz Front z SP Osiek

III miejsce zajął Michał Wróbel z SP Bystrzyca

Organizatorkami konkursu były panie Katarzyna Borodzenia, Kamila Luch oraz Sylwia Biega. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

Tekst i zdjęcia – SP Marcinkowice