• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Gminna Szkoła Podstawowa – I miejsce w konkursie STOP HEJT

piątek, 19.11.2021 - 13:06

Wczoraj w Zespole Parkowo-Pałacowym w Oleśnicy Małej odbyła się uroczysta gala rozdania nagród dla uczestników konkursu STOP HEJT. Konkursu został zorganizowany przez: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej, Oławską Platformę Pomocy wspólnie z firmą Toyota. Uczestnicy konkursu mieli za zadania nakręcenie filmu obrazującego zjawisko hejtu.

Gminna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Oławie zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych dla uczniów z klas VI-VIII. Dodatkowo szkoła zajęła także I miejsce w kategorii „Nagrody specjalnej jury”.  Gratulujemy!

Film konkursowy pt. „Pokochaj siebie. Nie hejtuj!”, spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony organizatorów. Za realizację jako uczestniczki konkursu odpowiadały: Milena Adamczyk, Emilia Zalewska i Maja Kordiaczyńska z klasy 7b. Jednakże na gali rozdania nagród udział wzięli wszyscy uczestnicy kółka filmowego, którzy pracowali nad filmem i brali udział w warsztatach filmowych z panem Sabinem Kluszczyńskim, na których realizowano zdjęcia do filmu.  Założycielką i opiekunką kółka jest pani Arleta Kluszczyńska, nauczyciela języka polskiego. – poniżej zamieszczamy zwycięski film.

Po części oficjalnej zebrani goście obejrzeli film historyczny o pałacu w Oleśnicy Małej – (obejrzyj film klikając tutaj) , a podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zaprezentowali przedstawienie „Niepełnosprawni – a kto to ? (obejrzyj przedstawienie – kliknij tutaj„.

Dodatkowo Gminna Szkoła Podstawowa otrzymała Certyfikat „Pomocna Szkoła”. Relacja z gali będzie umieszczona w Oławskiej Telewizji Kablowej.

– Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie
Arleta Kluszczyńska  

fot. archiwum GSP, olawa24.pl