Gmina Oława przystąpi do programu “Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Termin przyjmowania wniosków od 18 do 31 sierpnia

wtorek, 17.08.2021 - 14:14

Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców gminy Oława odpadów pochodzących z działalności rolniczej tj.: folii rolniczych; siatki i sznurka do owijania balotów; opakowań po nawozach; opakowań typu Big-Bag.

W związku z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie naborem wniosków w ramach Programu Priorytetowego pod nazwą „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” Wójt Gminy Oława informuje, że Gmina Oława zamierza przystąpić do realizacji przedmiotowego programu.

Beneficjenci programu:

• Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego;
  • Ostateczni odbiorcy korzyści będący posiadaczami odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Cel programu:

Rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

Dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych przy założeniu, że gmina podpisze umowę z Wykonawcą, który odbierze odpady w cenie do 500zł/Mg,.

Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie przez tut. Urząd informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców Gminy Oława odpadów pochodzących z działalności rolniczej tj.:

• folii rolniczych;
  • siatki i sznurka do owijania balotów;
  • opakowań po nawozach;
  • opakowań typu Big-Bag

Prosimy zatem osoby zainteresowane udziałem w programie o rzetelne wypełnienie formularza inwentaryzacji odpadów, ponieważ podane ilości odpadów będą podstawą do złożenia przez gminę wniosku o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ramach zadania nie są realizowane koszty transportu odpadów od rolników. Rolnicy, którzy złożą wnioski we własnym zakresie zobowiązani będą do dostarczenia odpadów do miejsca wyznaczonego przez Gminę.

Przypominamy również, że rolnicy posiadający gospodarstwa rolne powyżej 75ha podlegają obowiązkowemu wpisowi do BDO, czyli Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami i będą zobowiązani do wygenerowania przed odbiorem odpadów karty przekazania odpadów.

Termin przyjmowania wniosków od 18 sierpnia 2021r. do 31 sierpnia 2021r.

Wypełnione wnioski należy złożyć w Urzędzie Gminy Oława, pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, na formularzach udostępnionych poniżej.

UWAGA! Zadanie na terenie Gminy Oława będzie realizowane w momencie uzyskania przez Gminę Oława dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Treść informacji w wersji pdf – kliknij tutaj

Wniosek wraz z załącznikami: