Gmina Oława podpisała umowy dofinansowania na budowę infrastruktury rekreacyjnej w Bystrzycy i Jankowicach

czwartek, 21.03.2019 - 12:34

18 marca br. p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata przy kontrasygnacie skarbnika gminy Danuty Król podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego dwie umowy dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jedna z umów dot. budowy elementów infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Jankowicach. Koszt inwestycji wynosi około 130 tys. zł, z czego kwota dofinansowania w przybliżeniu wynosi 83 tys. zł., co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych. W ramach zadania powstanie podest z zadaszeniem, który będzie pełnić funkcje amfiteatru oraz będzie wykorzystywany jako kino plenerowe. Powstanie wiata integracyjna, służąca jako widownia. Zostanie również utwardzony kostką betonową teren pomiędzy tymi obiektami oraz powstanie tor do gry w boule o wymiarach 4x15m.

Druga z umów dot. budowy elementów infrastruktury rekreacyjno-integracyjnej w Bystrzycy. Koszt zadania wynosi około 130 tys. zł, z czego kwota dofinansowania 83 tys. zł. W Bystrzycy podobnie jak w Jankowicach, powstanie podest z zadaszeniem, tzw. amfiteatr oraz wiata integracyjna. W ramach zadania przewidziano również budowę linii energetycznej zasilającej obiekty.

Planowany termin zakończenia obydwu inwestycji to październik bieżącego roku.  Zadanie realizowane w ramach LGD – Stowarzyszenie Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej, będące lokalną grupą działania do której należy gmina Oława.

Tak będzie wyglądała wiata integracyjna w Bystrzycy:

A tak w Jankowicach: