• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Gienek z Marcinkowic wygrał konkurs na Gminnego Najładniejszego Kundelka

wtorek, 30.05.2023 - 10:47

Puchar dla zwycięzcy ufundowany przez KOWR OT Wrocław odebrała jego właścicielka podczas Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Zabardowicach. Nagrodę w postaci dużego worka karmy dla psów, przekazała na schronisko.

II miejsce zajął elegancki, pod krawatką Misiek z Godzikowic, III – Roko ze Ścinawy, IV – Figa o aksamitnej sierści z Marcinkowic, a V duży 60 kilogramowy Yogis z Zakrzowa. Laureaci otrzymali nagrody w postaci karmy dla psów ufundowane przez Acana Polska. Nie wszystkie kundelki mogły przyjechać na dekoracje, cieszymy się, że Misiek i Figa były z nami.

Podczas Gminnego Dnia Dziecka najmłodsi mieszkańcy gminy wzięli udział w konkursie plastycznym „Czy piesek, czy kotek, każdy chce mieć kochający domek”. W myśl zasady „Rysunek oddajesz – Nagrodę dostajesz” każdy uczestnik otrzymał niespodzianki. Piękne, kolorowe prace plastyczne ozdobiły przygotowaną ściankę, tworząc wspaniałą plenerową galerię.

Tematyka kundelków, bezdomnych psów i kotów obecna była podczas Gminnego Dnia Dziecka. Chcieliśmy zwrócić uwagę jak wiele zwierząt, gównie piesków, czeka na adopcję w schroniskach, przytuliskach. Tematyka ta wkrótce będzie nam jeszcze bliższa. Podczas niedzielnej imprezy zastępca dyrektora KOWR OT Wrocław Piotr Regiec i wójt gminy Oława Artur Piotrowski uroczyście podpisali akt przekazania nieruchomości pod budowę Schroniska dla zwierząt. Po 8 latach starania gminy, stało się to możliwe, dzięki zmianom prawnym, o które zabiegał m.in. obecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak. Jak zapowiedział wójt Artur Piotrowski, przeprowadzone konkursy o tematyce sympatycznych kundelków, czy bezdomności zwierząt, będą przez gminę kontynuowane.