• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Fotorelacja z uroczystości dożynkowych

poniedziałek, 31.08.2020 - 12:24

W ubiegłą sobotę w Stanowicach odbyły się uroczystości dożynkowe. Skromniej, niż w latach poprzednich, ale z wielkim sercem podziękowaliśmy rolnikom za ich pracę.

Uroczystość rozpoczęła się o 15.00 mszą dziękczynną w Kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanowicach. Po mszy korowód  prowadzony przez księży oraz poczty sztandarowe gminy Oława i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przeszedł na boisko sportowe, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. To tutaj dziekan Janusz Gorczyca poświęcił wieńce dożynkowe, a starostowie dożynek: Marta Turowska i Czesław Niebylski symbolicznie przekazali na ręce p.o. wójta Henryka Kuriaty chleb dożynkowy.

W uroczystości wzięli udział i złożyli oficjalne podziękowania dla rolników: wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski, reprezentujący Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Piotr Regiec i Mirosław Kulesza oraz burmistrz miasta Oława Tomasz Frischmann.

Podczas uroczystości p.o. wójta Henryk Kuriata wręczył podziękowania dla firmy Autoliv Poland i Heroicznej Ekipy Lokalnej Pomocy HELP za otrzymane wsparcie w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Wójt wręczył również podziękowania sołtysom, kołom gospodyń wiejskich i klubom seniora. Natomiast prezes OSP Siecieborowice – Władysław Baraniecki podziękował władzom gminy Oława oraz burmistrzowi Oławy – Tomaszowi Frischmannowi za środki finansowe na zakup samochodu dla jednostki – więcej w osobnych artykułach.

Święto plonów nie mogło odbyć się bez konkursu „Na najładniejszy wieniec dożynkowy. Bardzo dziękujemy wszystkim sołectwom za udział w tym trudnym dla wszystkich czasie. Pokazaliście, że możemy na was liczyć. Dziękujemy! – więcej informacji o konkursie w osobnym artykule.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dożynek, dziękujemy pocztom sztandarowym, jednostkom OSP gminy Oława oraz gospodarzom dożynek – sołtys Stanowic Sylwii Długosz wraz z Radą Sołecką.