• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Dzień Babci i Dziadka w Owczarach

poniedziałek, 12.02.2018 - 08:07

Dzień Babci i Dziadka w Owczarach obchodzono uroczyście 27 stycznia w świetlicy wiejskiej. Imprezę zaszczycił swą obecnością wójt gminy Jan Kownacki oraz radny Sejmiku Dolnośląskiego Jacek Pilawa. Gościliśmy także przedstawicieli zaprzyjaźnionych sołectw z Jankowic Małych i Janikowa oraz księdza proboszcza Janusza Durlika. Gospodarzami wieczoru byli: przewodnicząca Rady Gminy Oława Mirosława Księżopolska i sołtys wsi Owczary Andrzej Ilnicki.

W części oficjalnej sołtys powitał wszystkich gości i mieszkańców wsi, a wójt złożył – w imieniu władz samorządowych gminy Oława – życzenia dla seniorów.
Część artystyczną zapewniły dzieci, recytując wiersze i życzenia dla babć i dziadków (program przygotowany pod kierunkiem bibliotekarki). Następnie wystąpiła – z własnym pomysłem – amatorska grupa owczarskich gimnazjalistów, prezentując scenki z Herodem.

Głównym punktem części artystycznej był występ harfistki Jadwigi Tomczyńskiej, która zaśpiewała i zagrała kilka pięknych szlagierów, opracowanych na rzadko spotykany instrument – harfę elektryczną.

Miłym akcentem uroczystości był występ mieszkańca naszej wsi, Stanisława Siedlika, który przygrywał na akordeonie do kolęd, śpiewanych przez wszystkich uczestników spotkania.
Po części koncertowej sołtys zaprosił wszystkich gości na uroczystą kolację, która w całości została przygotowana przez panie z Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej.

Szczególne podziękowania za wystawną biesiadę należą się: Krystynie Zielińskiej, Mirosławie Księżopolskiej, Celinie Bigos, Stanisławie Borowiec, Zofii Węglarz, Halinie Armacie, Danucie Aniśkowicz oraz za pomoc: Beacie Siedlik, Wiesławie Sipowicz, Bogusławie Głowiak, Urszuli Ilnickiej i Anicie Kwaśniewicz.

Podziękowanie za wsparcie rzeczowe składamy pani Elżbiecie Morawskiej (sklep Owczary), a za wsparcie techniczne Jackowi Łagodzińskiemu. Przy suto zastawionym stole, wspólnym śpiewaniu kolęd, tańcach i biesiadowaniu, seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych. Coroczne spotkania w Owczarach z okazji Dnia Babci i Dziadka stały się już tradycją łączącą czas karnawału i ostatków.

Tekst– sołectwo Owczary
Zdjęcia – Tomasz Niewodniczański

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.