Dzieci z partnerskiej gminy Rudomina w Polsce

środa, 08.08.2018 - 15:50

Dzieci z polskich rodzin mieszkające na Litwie wraz z opiekunami przybyli na zaproszenie wójta gminy Oława na dwutygodniowy wypoczynek do Polski. To kontynuacja długoletniej współpracy gminy Oława z partnerską gminą Rudamina na Litwie.

Dzieci pojechały na kolonię do Białego Dunajca, zwiedziły m.in. Kraków, Niedzicę, Czorsztyn. Zaliczyli spływ Dunajcem, spacerowali po Rusinowej Polanie, Dolinie Strążyskiej, korzystali z basenów termalnych.

To już kolejny raz, kiedy gmina Oława organizuje letni wypoczynek dla dzieci z gminy Rudomino. Dzięki temu dzieci mają okazję do kontaktu z językiem polskim, nasza kulturą, zwyczajami, życiem codziennym oraz rówieśnikami z Polski.