Druhowie z Bystrzycy na Fire Truck Show

środa, 24.07.2019 - 13:14

W pierwszy weekend lipca w Główczycach odbył się po raz XI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show zorganizowany przez miejscową jednostkę OSP. W tegorocznym wydarzeniu wzięły udział 172 pojazdy pożarnicze, w tym po raz pierwszy, samochód bojowy jednostki z naszej gminy - OSP Bystrzyca.

6 reprezentantów bystrzyckiej jednostki przybyło na zlot samochodem ratowniczo-gaśniczym Atego DF 529-80. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej za strażaków, po której nastąpiło poświęcenie wszystkich 172 pojazdów. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. pokazy sprzętów strażackich, występy kabaretów, wybory Miss i Mistera zlotu, kursy pierwszej pomocy. Ale wszyscy wyczekiwali godziny 19.00, kiedy to nastąpił „Wielki Prysznic” z sikawek pojazdów biorących udział w zlocie. Widok tylu samochodów pożarniczych w akcji budził podziw wśród uczestników imprezy. Zabawa trwała do białego rana.

Druhowie z OSP Bystrzyca dziękują gminie Oława za umożliwienie udziału w tej nie zapomnianej uroczystości.

Fot. archiwum OSP Bystrzyca, https://pl-pl.facebook.com/firetruckshow/