Dożynki sołeckie w Sobocisku
8 września br. w Sobocisku odbyły się dożynki wiejskie, podczas których mieszkańcy wspólnie świętowali zakończenie tegorocznych żniw.
Niedzielne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną w intencji rolników, sadowników i ogrodników. Parę godzin później, na terenie przy świetlicy, kontynuowano dalsze uroczystości dożynkowe. Pani Sołtys – Krystyna Chajdziony przywitała wszystkich przybyłych, podziękowała rolnikom za ich ciężką pracę i życzyła udanej zabawy. Podczas wydarzenia można było zasmakować domowych wypieków oraz smacznej grochówki, bigosu, kiełbaski z grilla, pierogów czy pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Atrakcją dla najmłodszych były ciągniki ustawione na placu oraz dmuchańce. O taneczną zabawę zadbał DJ Artur. Świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych i było dobrą okazją do integracji społeczności naszej miejscowości.
tekst i zdjęcia – sołectwo Sobocisko
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12 -
Czytaj dalej
Uwaga w związku z awarią, jutro nie będzie wody w miejscowościach: Gać, Maszków, Psary
wtorek, 16.06.2026 - 14:27