• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Dożynki sołeckie w Sobocisku

czwartek, 12.09.2024 - 09:31

8 września br. w Sobocisku odbyły się dożynki wiejskie, podczas których mieszkańcy wspólnie świętowali zakończenie tegorocznych żniw.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną w intencji rolników, sadowników i ogrodników. Parę godzin później, na terenie przy świetlicy, kontynuowano dalsze uroczystości dożynkowe. Pani Sołtys – Krystyna Chajdziony przywitała wszystkich przybyłych, podziękowała rolnikom za ich ciężką pracę i życzyła udanej zabawy. Podczas wydarzenia można było zasmakować domowych wypieków oraz smacznej grochówki, bigosu, kiełbaski z grilla, pierogów czy pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Atrakcją dla najmłodszych były ciągniki ustawione na placu oraz dmuchańce. O taneczną zabawę zadbał DJ Artur. Świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych i było dobrą okazją do integracji społeczności naszej miejscowości.

tekst i zdjęcia – sołectwo Sobocisko