• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Delegacja z Bystrzycy z wizytą u partnerskiej Neckerody

piątek, 14.09.2018 - 12:59

Od 20 lat w ostatnią sobotę sierpnia w Neckerodzie (Niemcy) organizowany jest Festyn Farbiarski, który zaliczany jest do największych tematycznych festynów Turyngii.

Wszyscy mieszkańcy miejscowości biorą w nim udział, przyozdabiają swoje gospodarstwa, wystawiają swoje produkty. W każdym gospodarstwie odbywa się pokaz różnych rzemiosł, np. kowalstwa, garncarstwa itp, w których zwiedzający może brać czynny udział. W tym jubileuszowym wydarzeniu brała udział delegacja z Bystrzycy, której obecność wpisana jest już w stałą, partnerską współpracę.

W tym roku Bystrzycę reprezentowali młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy oraz Stowarzyszenie Ryczynianie z nad Odry. Ci ostatni przygotowali piękne stoisko, na którym odwiedzający Neckerodę turyści mogli poznać wyroby, jakimi posługiwali się słowianie, posłuchać o Ryczynie, a także spróbować utkać krajkę. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, za co bardzo serdecznie dziękujemy ryczynianom: Kasi i Adamowi Piskorzom. Dziękujemy również tłumaczom: Jackowi Pilawie oraz Alicji Drożdż.

Helena Mało
fot. archiwum delegacji