• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Delegacja z Bystrzycy z wizytą u partnerskiej Neckerody

piątek, 14.09.2018 - 12:59

Od 20 lat w ostatnią sobotę sierpnia w Neckerodzie (Niemcy) organizowany jest Festyn Farbiarski, który zaliczany jest do największych tematycznych festynów Turyngii.

Wszyscy mieszkańcy miejscowości biorą w nim udział, przyozdabiają swoje gospodarstwa, wystawiają swoje produkty. W każdym gospodarstwie odbywa się pokaz różnych rzemiosł, np. kowalstwa, garncarstwa itp, w których zwiedzający może brać czynny udział. W tym jubileuszowym wydarzeniu brała udział delegacja z Bystrzycy, której obecność wpisana jest już w stałą, partnerską współpracę.

W tym roku Bystrzycę reprezentowali młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy oraz Stowarzyszenie Ryczynianie z nad Odry. Ci ostatni przygotowali piękne stoisko, na którym odwiedzający Neckerodę turyści mogli poznać wyroby, jakimi posługiwali się słowianie, posłuchać o Ryczynie, a także spróbować utkać krajkę. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, za co bardzo serdecznie dziękujemy ryczynianom: Kasi i Adamowi Piskorzom. Dziękujemy również tłumaczom: Jackowi Pilawie oraz Alicji Drożdż.

Helena Mało
fot. archiwum delegacji

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.