• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Ciąg dalszy budowy Modrzewiowej w Stanowicach

wtorek, 14.02.2023 - 10:52

Trwają prace budowlane w drugiej części ulicy Modrzewiowej w Stanowicach, gdzie powstaje droga z kostki betonowej wraz z oświetleniem, zjazdami na posesję, jednostronnym chodnikiem oraz wyniesionymi przejściami dla pieszych spełniającymi rolę progów zwalniających.

Przypomnijmy, że przebudowa drogi Modrzewiowej, jest częścią większego zadania inwestycyjnego, na który gmina Oława otrzymała promesę z Rządowego Funduszu Polski Ład – z Programu Inwestycji Strategicznych na około 6 mln zł. Zadanie zostało podzielone na dwie części, pierwsza obejmuje, oprócz budowy drogi Modrzewiowej, również wykonane już nakładki asfaltowej na ulicy Sosnowej i Kasztanowej w Stanowicach, a także budowę dróg w Marcinkowicach: Sportowej i Orlej. Druga część zadania inwestycyjnego realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj i dotyczy przebudowy ul. Bocznej w Janikowie oraz ulic: Słowackiego, Sobieskiego i Sosnowej w Bystrzycy wraz z rozbudową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.