Centrum Sztuki zaprasza w piątek na koncert jazzowy
Zobacz, jakie jeszcze wydarzenia oferuje Centrum Sztuki w Oławie.
Informujemy, że ze względu na obecną sytuację i ograniczenie działalności instytucji kultury od dnia 20 marca br., koncert jazzowy Tomasz Wendt „Chapter B” odbędzie się w piątek 19 marca o godz. 18.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27 (a nie jak wcześniej planowano 20 marca). Zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą (tel. 71 735 15 70 lub pod adresem e-mail: bilety@kultura.olawa.pl). Osoby zainteresowane koncertem informujemy, że bilety w cenie 30 zł są dostępne online na kultura.olawa.pl oraz na godzinę przed występem w kasie Ośrodka Kultury. Podczas koncertu z przyczyn losowych Pawła Dobrowolskiego (perkusja) zastąpi Michał Miśkiewicz.
Michał Miśkiewicz to perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.
Członek Marcin Wasilewski Trio (niegdyś Simple Acoustic Trio), uznawanego (wg ankiety czytelników czasopisma „Jazz Forum”) za najlepszy zespół jazzu akustycznego w Polsce. Współpracował m.in. z: Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Możdżerem, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Obarą. Miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego: Charlesem Lloydem, Joe Lovano, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Johnem Surmanem, Markiem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem, Nilsem-Petterem Molvaerem.
W ankiecie czytelników pisma „Jazz Forum” Michał Miśkiewicz od paru lat zwycięża w kategorii perkusja.
Zapraszamy na muzyczną ucztę, jedyną w swoim rodzaju, na żywo… z publicznością i z udziałem wspaniałych muzyków.
Saksofonista Tomasz Wendt jest synem wybitnego muzyka jazzowego Adama Wendta oraz laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Klucz do Kariery czy Getxo Jazz Festival. Pierwsza autorska płyta Tomasza Wendta “Behind The Strings”, nagrana z udziałem własnego trio oraz grupą Atom String Quartet, zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii jazzowy debiut fonograficzny. Podczas koncertu w Ośrodku Kultury usłyszymy autorski materiał z drugiego albumu Saksofonisty. Album “Chapter B” Tomasz Wendt nagrał w pozornie popularnym, elektronicznym trio, w którym jednakże nie ma gitary basowej, ani kontrabasu, są za to saksofony, instrumenty klawiszowe i perkusja. Skład zespołu jest oryginalny, faktura brzmieniowa nowatorska, a muzyka pełna emocji i głębokich wrażeń artystycznych! Muzykowi towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe i Michał Miśkiewicz – perkusja.
Ważne: liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 30 zł dostępne online oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem. Zapraszamy!
„Dobry Wieczór Kawalerski czyli na drugą nóżkę” to najnowsza odsłona sztuki pokazującej szaleństwo kawalerskiego wieczoru. Podążając za zmieniającymi się trendami i upływającym czasem, twórcy przygotowali spektakl, który ani na chwilę nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na dwa akty doskonałej zabawy. Co może się wydarzyć podczas takiego wieczoru? Otóż wydarzyć może się wszystko! Każdy wieczór kawalerski to niezapomniana impreza! A ta jest wyjątkowa, pełna humoru, przewrotna i nieprzewidywalna. Nasi bohaterowie mają za sobą zaskakujące życiowe doświadczenia z kobietami i wyciągają z nich odmienne wnioski na temat relacji damsko-męskich. Co wyniknie ze skonfrontowania tak różnych punktów widzenia w przeddzień ślubu jednego z nich? Odpowiedź już 8 maja!
„Dobry Wieczór Kawalerski czyli na drugą nóżkę” bawi słowem, sytuacją i szczerością. Nie brakuje w nim paru chwil na refleksję i krótką zadumę nad tym nad czym zadumać się czasem trzeba. A wszystko to wybornie podane na scenie w formie błyskotliwych dialogów i dynamicznie wyreżyserowanych scen. Spektakl zaskakuje, relaksuje i co najważniejsze: skutecznie poprawia humor.
Zapraszamy do OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie) 8 maja 2021 roku o godz. 17:00 i 20:00. Ważne: liczba miejsc ograniczona. Bilety normalne w cenie 99 zł i ulgowe w cenie 89 zł dostępne online na kultura.olawa.pl oraz w kasie OWE Odra.
„Szalone nożyczki” z nową datą!
Informujemy, że ze względu na obowiązujące ograniczenia ilości osób na widowni oraz duże zainteresowanie spektaklem „Szalone nożyczki”, termin wydarzenia ulega zmianie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spektakl w dniu 7 listopada 2021r.o godz. 16.00 i 19.00. Bilety wcześniej zakupione zachowują ważność. W przypadku ewentualnych zmian, zwrotów prosimy o kontakt z kasą pod nr telefonu 71/735 15 70 lub pod adresem e-mail: bilety@kultura.olawa.pl. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Godziny pracy kasy: wtorek-piątek 12.30-20.30, sobota-niedziela 15.00-20.30. W poniedziałki kasa jest nieczynna.