Centrum Sztuki zaprasza
Do kina, na spektakl, na Koncert Noworoczny - to najnowsze propozycje Centrum Sztuki w Oławie.
„Najpiękniejsze walce świata” – poczuj magię Nowego Roku!
Już ósmy rok z rzędu zapraszamy na Koncert Noworoczny z Centrum Sztuki w Oławie. Corocznie Nowy Kulturalny Rok rozpoczynamy 6 stycznia. Po zeszłorocznym koncercie realizowanym w formule online, tym razem ponownie, stacjonarnie, na żywo zapraszamy do OWE Odra o godz. 16:00. Podczas tegorocznej edycji Koncertu Noworocznego wystąpią przed Państwem Orkiestra Kameralna Wa
rsaw Impressione Orchestra oraz soliści: Agnieszka Grala (sopran) i Damian Wilma (baryton).
„Najpiękniejsze walce świata” to przepełnione noworoczną atmosferą magiczne show.
Instrumentalny skład Orkiestry: flet, obój, klarnet, waltornia, trąbka, fortepian, skrzypce, wiolonczela dopełniony sopranem i barytonem w pełni pozwolą wybrzmieć romantycznym walcom i nieśmiertelnym noworocznym szlagierom.
Zapraszamy na uroczyste powitanie Nowego Roku 2022. Bilety normalne w cenie 60 zł i ulgowe w cenie 50 zł jeszcze do nabycia w kasie OWE Odra i na kultura.olawa.pl.
Bio Artystów:
Warsaw Impressione Orchestra powstała w 2014 roku. Orkiestrę tworzą muzycy na co dzień współpracujący między innymi z takimi zespołami jak: Teatr Wielki Opera Narodowa, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Varsovia oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, co daje połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem uznanych muzyków. Warsaw Impressione Orchestra ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Krzesimir Dębski, Maciej Niesiołowski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Tomasz Labuń, Jakub Zwierz, Bartosz Żurakowski i wielu innych. Szeroki repertuar orkiestry, obejmujący muzykę od baroku do współczesności oraz wysoki poziom artystyczny wykonań pozwalają dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów. Warsaw Impressione Orchestra występowała między innymi w takich salach jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie, Sala Ziemi MTP w Poznaniu.
Agnieszka Grala (sopran) – śpiewaczka i pianistka. Brała udział w koncertach w kraju i za granicą, między innymi w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, Stołecznym Centrum Edukacji Kuturalnej w Warszawie, Katedrze Lwowskiej, Bazylice Archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Współpracowała takimi orkiestrami, jak Sinfonia Nova, Kapela Jasnogórska oraz La Scoperta. W marcu 2018r. zadebiutowała na scenie rolą Despiny w operze A. Stradelli “Il Trespolo Tutore” wystawianej w teatrze Collegium Nobilium oraz Operze Nova w Bydgoszczy w ramach Operowego Forum Młodych. Jest lauretką II nagrody IV edycji międzynarodowego konkursu Rising Talents of Europe, którą otrzymała za wykonanie arii Królowej Nocy “Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen” z II aktu opery “Czarodziejski Flet”, nagrody specjalnej dla głosu koloraturowego im. Haliny Mickiewiczówny na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym “Bella Voce w Busku-Zdroju”, I miejsca na Iscart International Online Music Competition oraz II miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. Haliny Słonickiej.
Damian Wilma (baryton) – współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie dotychczas wykonywał partię Bardosa w spektaklu Cud albo Krakowiaki i Górale, Papagena w Królestwie Dnia i Nocy, Szlachcica Brabandzkiego w Lohengrinie, Grzesia w Strasznym Dworze oraz Herolda w Rigoletto. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat konkursów wokalnych, zdobył m. in. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrablach (Słowacja 2014) i I miejsce w kategorii muzyki kameralnej w duecie z pianistą Oleksandrem Yankevychem na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym i Muzyki Kameralnej Muzika be sienų w Druskiennikach na Litwie (2014). Jest także laureatem Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów w roku akademickim 2014/2015. Finalista i laureat nagród podczas konkursów wokalnych im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2013 oraz 2017 roku.
Rubinowe gody, czyli Grażyna i Marian w akcji
Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze?
W spektaklu wyreżyserowanym przez Wojciecha Dąbrowskiego widownia przeżywać będzie przygody i rozterki Grażyny i Mariana, którzy po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają do luksusowego hotelu, aby świętować 40 rocznicę ślubu.
Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa „luksus”, co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego – jak na ich gusta – menu w tutejszej restauracji. Wydawałoby się – standardowa sytuacja małżeństwa z dużym stażem, do której z czasem można by się przyzwyczaić i ten luksus „przecierpieć”, gdyby nie fakt, że do wspólnego weekendu dołącza nagle pewien młody poseł – gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności…
Polityka miesza się z codziennym z życiem, rodzinna sielanka z polityczną debatą, starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie na nowo, a portier Danny najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt. Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest – delikatnie mówiąc – niekomfortowa? Po odpowiedź zapraszamy na spektakl „Rubinowe gody” 31 stycznia o godz. 19:00 do OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3. Bilety normalne w cenie 90 zł i ulgowe w cenie 80 zł już w sprzedaży w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl. Czas trwania: 100 minut + przerwa.
Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Teatr Komedia.
Obsada:
Małgorzata Szeptycka
Paweł Okoński
Rafał Kwietniewski
Radosław Kasiukiewicz
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12
