• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza

piątek, 10.05.2019 - 13:53

Retransmisja „Carmen” z Aleksandrą Kurzak w Kinie Odra
Już w tę niedzielę o godz. 14:00 zapraszamy do Kina Odra na najpopularniejszą operę świata! Wszakże „Carmen” Georges’a Bizeta wciąż dzierży palmę pierwszeństwa jako najbardziej kasowa w historii transmisja do sal kinowych całego świata.
Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” wielki operowy przebój. Przedstawienie, w którym widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, zostało zarejestrowane 2 lutego 2019. Tytułową Cygankę Carmen zagra Clémentine Margaine a toreadorem Escamillem będzie Alexander Vinogradov. Spektaklem zadyryguje Louis Langrée.
„Carmen” wyświetlona zostanie w oryginalnym języku (francuskim) z polskimi napisami. Czas trwania to około 3 godziny i 45 minut (w tym 1 przerwa). Bilety normalne w cenie 30 zł i ulgowe w cenie 25 zł jeszcze dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.

 

Seans Kinomana

Film, który poruszył widzów i krytyków na całym świecie w Seansie Kinomana w Kinie Odra
W czwartek 16 maja o godz. 17:30 zapraszamy do Kina Odra na obsypany nagrodami film TAMTE DNI, TAMTE NOCE.
Utalentowany nastolatek Elio spędza lato 1983 roku we włoskiej willi. Komponuje muzykę, czyta i flirtuje z przyjaciółką. Cieszy go każda chwila, także spędzana z rodzicami: szanowanym profesorem i tłumaczką, którzy uczą go doceniać kulturę i przyrodę Włoch. Choć zdaje się już ukształtowanym młodym mężczyzną, w dziedzinie miłości musi się jeszcze wiele nauczyć…
Film, który wyświetlimy w ramach Seansu Kinomana, poprzedzony prelekcją Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza, poruszył widzów i krytyków na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród i nominacji, m.in.: Oscar i nagroda BAFTA – najlepszy scenariusz, Independent Spirit: aktor i zdjęcia, Nagroda Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej. Niebawem ukaże się kolejna część książki, na podstawie której powstał obraz kinowy. Tym bardziej warto zobaczyć “Tamte dni, tamte noce” na dużym ekranie. Bilety w cenie 10 zł dostęp w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.