• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” – VII edycja programu dla szkół podstawowych – podstawy ekonomii

wtorek, 30.05.2023 - 14:24

To już ostatni z tematów w ramach programu ,,Być jak Ignacy. Zostań Ambasadorem Nauki” Podczas tych zajęć uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach z koła naukowego ,,Eksperymentariusze” dowiedzieli się po co tak naprawdę są pieniądze.

Ponadto ,,prześwietlili” swym wnikliwym okiem różne waluty i potrafią już rozpoznać oryginalne banknoty. Poznali termin barter oraz zasady handlu wymiennego, a także określili jakie czynniki wpływają na cenę produktów. Zapoznali się z informacjami na temat tego, jak będziemy płacić w przyszłości. Poznali przykłady walut cyfrowych. Dowiedzieli się na czym polega technologia blockchaim, poznali aspekty i działania tej sieci. Dowiedzieli się czym jest NFT.

Zajęcia te były bogate w wiedzę, która na pewno przyda się uczniom przy czynnościach życia codziennego, np. podczas zakupów.

Opiekun: Małgorzata Sojka-Choptiany

fot. SP Marcinkowice