Budowa SUW Sobocisko
Gmina Oława w Sobocisku realizuje zadanie budowy stacji uzdatniania wody w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2,2 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Zadaniem wyłonionego w postępowaniu przetargowym wykonawcy było zaprojektowanie nowej stacji, wykonanie studni awaryjnej, uzbrojenie studni głębinowej, wykonanie układu technologicznego pracującego automatycznie z możliwością zdalnego sterowania oraz przesyłania stanu pracy, wykonanie pompowni sieciowej, dezynfekcji wody UV oraz podchlorynem sodu w razie potrzeb, budowa budynku socjalno-technologicznego, zbiornika wody uzdatnionej oraz towarzyszącej infrastruktury.
To ważna i strategiczna inwestycja dla północno zachodniej części gminy. Dzięki jej realizacji znacznie poprawi się zaopatrzenie w wodę kilku miejscowości.
fot. wykonawca inwestycji, UG Oława
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12