• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Budowa chodnika w Stanowicach

czwartek, 10.01.2019 - 13:44

Po przerwie świątecznej wznowiono prace przy budowie chodnika w Stanowicach.

W ramach inwestycji powstaje chodnik o długości 2,2 km i szerokości 2 m, który połączy miasto Oławę ze Stanowicami. Chodnik przebiega wzdłuż drogi krajowej nr 94, po jej lewej stronie z kierunku Wrocław – Oława. Inwestycja realizowana jest od wjazdu do Strefy Rozwoju Gospodarczego w Stanowicach, od ul. Topolowej, aż do granicy z miastem Oławą, gdzie łączy się z istniejącym chodnikiem w ulicy Twarodowskiego. Budowę odcinka o długości 400 m, który położony jest w obszarze administracyjnym miasta Oława, sfinansował Urząd Miejski w Oławie.

Chodnik w przeważającej części jest oddalony od drogi krajowej i zlokalizowany w szpalerze drzew. Likwidowane są zatoczki autobusowe, w 4 nowych lokalizacjach powstają nowe. Chodnik, skrzyżowania, przejścia dla pieszych będą oświetlone. Obecnie wykonawca wykonuje mi.in. oświetlenie wzdłuż budowanego chodnika.

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.