Bezpłatna nauka pływania dla uczniów
Rozpoczęły się bezpłatne lekcje nauki pływania w oławskich Termach Jakuba dla 170 uczniów klas II i III szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina Oława. Środki finansowe na pokrycie zajęć oraz dowóz dzieci na basen zostały pozyskane przez gminę Oława i pochodzą z programu „Umiem Pływać” Dolnośląskiej Federacji Sportu.
Zgodnie z zawartym porozumieniem Federacja ponosi koszty zatrudnienia instruktora oraz pokrywa koszty dowozu dzieci z poza Oławy. Koszty transportu dzieci z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie pokrywa Gminno-Powiatowa Rada Sportu w Oławie. Dzieci korzystające z bezpłatnej nauki pływania mają zapewnionego opiekuna w czasie przejazdu autobusem oraz podczas pobytu na basenie.
Łącznie do programu zgłoszono 170 dzieci klas II i III, które podzielono na 12 grup. Dzieci dojeżdżające odbędą 10 zajęć po 90 min, natomiast grupy miejscowe 20 zajęć x 45 min. Łącznie nauka pływania dla każdego dziecka będzie trwała po 15 godzin.
Realizacja programu nauki pływania dla tak dużej liczby dzieci to duże i kosztowne wyzwanie logistyczne, którego realizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu gminy Oława oraz Gminno-Powiatowej Rady Sportu w Oławie. Z ramienia gminy Oławy zadanie pilotuje zastępca wójta Tomasz Oleksyn.
fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oławie