Apel do mieszkańców o przyłączenie nieruchomości do kanalizacji sanitarnej

piątek, 20.08.2021 - 12:03

Apel dotyczy nieruchomości położonych w miejscowościach: Siedlce, Zakrzów, Jaczkowice, Drzemlikowice, Siecieborowice, Gaj Oławski, Marszowice, Niwnik, Bolechów, Godzinowice.

Informacja w wersji pdf – kliknij tutaj

Urząd Gminy Oława informuje, iż zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie zadania pn.”Uregulowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Stanowice w Gminie Oława: skanalizowanie miejscowości: Siedlce, Zakrzów, Jaczkowice, Drzemlikowice, Siecieborowice, Gaj Oławski, Marszowice, Niwnik, Bolechów, Godzinowice” zobowiązany jest do dnia 31.12.2021r. do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego polegającego na wzroście liczby mieszkańców obsługiwanych przez nowo wybudowaną sieć kanalizacyjną.

W związku z powyższym oraz zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, mówiącym o tym, że obowiązkiem właściciela nieruchomości jest przyłączenie jej do istniejącej sieci kanalizacyjnej, zwracamy się z apelem o jak najszybsze działania mające na celu przyłączenie każdej nieruchomości do wspomnianej sieci w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2021r.

Jednocześnie informujemy że do czasu podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej, należy prowadzić prawidłową gospodarkę nieczystościami ciekłymi i przechowywać dowody potwierdzające wywóz nieczystości przez przedsiębiorcę posiadającego stosowne zezwolenia.

Urząd Gminy Oława posiada zestawienia wykonanych przyłączy kanalizacyjnych.

Właściciele nieruchomości unikający przyłączenia do kanalizacji, powinni liczyć się z możliwością kontroli w zakresie gospodarki nieczystościami ciekłymi.

W celu wykonania omawianego obowiązku należy:

•  złożyć „Wniosek o wydanie warunków przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej” w Gminnym Centrum Informacji
    pl. M.J. Piłsudskiego 28, Oława. Informacje dodatkowe można uzyskać pod nr tel.071/ 381 22 47, UG Oława, ul. Św. Rocha 3, Referat Wodociągów i Kanalizacji, pok. nr 13 – do pobrania w BIP kliknij tutaj
  •  na podstawie wydanych warunków technicznych, wykonać podłączenie budynku do istniejącej kanalizacji sanitarnej
  •  podpisać umowę o odprowadzanie ścieków