Akt wandalizmu na budowanym boisku w Sobocisku
Gmina Oława informuje, że inwestycja polegająca na modernizacji boiska sportowego w Sobocisku jest w trakcie realizacji. Z tego względu zabronione jest korzystanie z obiektu, do czasu zakończenia i odbioru inwestycji.
Pomimo, że plac budowy był zabezpieczony, na świeżo położonej nawierzchni poliuretanowej wkroczyły bezprawnie dwie osoby i zniszczyły wykonaną pracę. Położony przez wykonawcę materiał nie był jeszcze związany i utwardzony. Po przejściu zostały ślady butów i nawierzchnia została nieodwracalnie uszkodzona, co widać na załączonych zdjęciach. Wykonawca musi wyciąć zniszczone powierzchnie i ponownie uzupełnić masą poliuretanową. Wpłynie to na estetykę boiska poprzez zmianę kolorystki nawierzchni w zniszczonych miejscach. Dlatego stanowczo potępiamy takie zachowanie i prosimy o odpowiedzialność.
fot. T. Molus