Adam Niziołek i Antoni Lewandowski zwycięzcami konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

czwartek, 14.04.2022 - 10:08

12 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbył się etap gminny konkursu Młodzież zapobiega pożarom. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: młodszej (do VI klasy) i starszej (klasy: V-VIII).

Po uroczystym otwarciu przez p.o. wójta gminy Oława Henryka Kuriatę oraz komendanta gminnego OSP Tadeusza Frysztaka, uczniowie rozpoczęli rywalizację od testu. Liczba zdobytych punktów, pozwoliła wyłonić finalistów, którzy odpowiadali przed komisją konkursową na wylosowane zestawy pytań. O zwycięstwie w konkursie decydowała liczba zdobytych punktów w części ustnej.

W grupie młodszej I miejsce wywalczył Adama Niziołek z SP Drzemlikowice, II m. zajął Tymon Późniak, zaś III m – Milena Suchań również uczniowie drzemlikowickiej placówki.

W grupie starszej zwycięstwo odniósł Antoni Lewandowski z SP Drzemlikowice, II – Artur Antonowicz z GSP w Oławie, III – Piotr Strugacz z SP Bystrzyca.

Do etapu powiatowego, który już 21 kwietnia, zakwalifikowali się: Adam Niziołek, zdobywca I miejsca w grupie młodszej, oraz trzy pierwsze miejsce z grupy starszej: Antoni Lewandowski, Artur Antonowicz oraz Piotr Strugacz z SP Bystrzyca. Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap powiatowy!

Organizatorem konkursu był Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oławie. Komisji konkursowej przewodził naczelnik Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno-Rozpoznawczych PSP w Oławie kpt. Michał Wójtowicz. Pozostali członkowie komisji: zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oławie bryg. Krzysztof Gielsa, prezes ZGZ OSP Mariusz Madejski, komendant gminny OSP Tadeusz Frysztak oraz st. ansp. w stanie spoczynku Stanisława Socha. Dziękujemy!