80 lat w służbie drugiemu człowiekowi – Jubileusz OSP Bystrzyca
sobota, 23.05.2026 - 17:41
Dziś Ochotnicza Straż Pożarna w Bystrzycy świętowała zaszczytny jubileusz 80-lecia swojego istnienia
Uroczystości rozpoczęły się od wspólnej modlitwy – Mszy Świętej odprawionej w intencji wszystkich strażaków, ich rodzin oraz tych, którzy każdego dnia ryzykują życie dla naszego bezpieczeństwa. Po nabożeństwie główne obchody przeniosły się na plac przed remizą.
Był to czas pełen wzruszeń, dumy i zasłużonych podziękowań. Wręczono uroczyste odznaczenia, a z ust zaproszonych gości padło wiele słów uznania i gratulacji za dekady bezinteresownej służby, poświęcenia oraz niezłomnej postawy dla dobra lokalnej społeczności. Szczególnym momentem dzisiejszego święta było upamiętnienie wszystkich druhów, którzy odeszli już na wieczną służbę. Zgromadzeni uczcili ich pamięć symboliczną minutą ciszy oraz syrenami alarmowymi.
Obecny na uroczystości wójt gminy Oława Artur Piotrowski przekazał jednostce symboliczny toporek strażacki z pamiątkowym grawerem – „Z okazji Jubileuszu 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy składam najgłębsze wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności za osiem dekad niezłomnej, bezinteresownej służby. Historia Waszej jednostki to piękna kronika ludzkiej odwagi, poświęcenia oraz bezgranicznego oddania drugiemu człowiekowi.”
Wójt podziękował bystrzyckim druhom -„za każdą akcję ratowniczą, za codzienną gotowość do niesienia pomocy oraz za nieustanne dbanie o bezpieczeństwo i życie nie tylko mieszkańców Bystrzycy, ale Gminy Oława i całego regionu.”
Przyłączamy się do życzeń. Dziękujemy!