• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

60. Centralne Uroczystości Dnia Olimpijczyka

poniedziałek, 04.11.2024 - 09:08

29 października 2024r. w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się 60. Centralne Uroczystości Dnia Olimpijczyka połączone z jubileuszem 30-lecia Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu. W tej uroczystości – na zaproszenie pani Renaty Mauer-Różańskiej – uczestniczyły: dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach Jadwiga Falkowska i wicedyrektor Barbara Kołodziej.

Gościem specjalnym spotkania był prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz oraz prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, a jednocześnie patron hali sportowej w Marcinkowicach – Mieczysław Łopatka.
Wieczór wypełniły przemówienia zaproszonych gości, olimpijczyków, trenerów. Najważniejszym punktem programu było jednak wręczanie medali i Złotych Odznak Prezydenta Wrocławia bohaterom wieczoru – sportowcom, trenerom, działaczom. Ważnym punktem było wręczenie trzeciego kółka olimpijskiego młodzieży osiągającej sukcesy w sporcie na arenach europejskich i światowych. Otrzymał je między innymi Szymon Góralski – prywatnie syn wuefisty pana Jacka Góralskiego z SP w Marcinkowicach.
Na koniec na scenie pojawiła się Olga Szomańska z zespołem, która wykonała pięć utworów z poprzednich edycji igrzysk olimpijskich. Jej występ był fantastycznym zakończeniem gali.

B.K.

Zdjęcia – archiwum szkoły