W dniach od 7 do 9 kwietnia 2017r. na oławskim rynku odbyła się kolejna edycja Jarmarku Wielkanocnego, organizowanego przez 3 samorządy: gminę Oława, miasto Oławę oraz gminę Domaniów. Trzy dni Jarmarku, trzy samorządy i trzy konkursy: na paschę, likier jajeczny oraz palmę wielkanocną.
Za najpiękniejsze uznano palmy wykonane przez mieszkanki naszej gminy: Kazimierę Szczupak z Marcinkowic, Danutę Brożek z Niwnika i Katarzynę Woźniak z KGW Jankowice Małe, które zajęły kolejno I-III miejsca. Najsmaczniejszą paschę natomiast wykonali: Grzegorz Wirski, Krystyna Perhulak z Zakrzowa i Wioletta Zagórska ze Ścinawy. Najlepszy likier jajeczny zrobiły: Ewa Jackiewicz z Gaci (KGW GAĆaneczki), Krystyna Perhulak z Zakrzowa i Edyta Wirska.

fot. MarzejkoMedia i UG Oława